Články

Lagometr 29.4.2008
Dnes si povíme něco o lagometru, co to vlastně je, co nám ukazuje a jak řešit problémy. Článek je překladem z angličtiny na fórech a skládá se z komentářů hráčů, čili neručíme stoprocentně za obsah, pokud nás někdo obohatíte dalšími poznatky, budeme jen rádi.

Lagometr se skládá z horní a dolní části, každá z nich nám ukazuje něco jiného.

Lagometr

Vršek lagometru

Grafika
Pokud jsou problémy ve vršku lagometru, pravděpodobně je vyřeší úspornější nastavení grafiky, povypínej blbosti a stáhni detaily. Paradoxně někdy pomůže dát SLi na on, ačkoliv nemáš dvě grafické karty.

Žluté trojúhelníky
Lagy, nejčasteji kvůli lagujícímu serveru, s tím nelze nic dělat. Zeptej se ostatních hráču, jestli je vidí také, pokud ne, máš počítač zahlcen spywarem, nebo máš spuštěné další programy, které Ti vyzobávají konektivitu.

Modrá čára
Tvoje fps. Čím rychleji teče, tím vyšší máš fps. Cílem je, mít ji co nejtenčí. Skoky jsou způsobeny fps lagem.

Spodek lagometru

Připojení
Spodek nám naznačuje, jak kvalitní připojení máme, někdy můžou špatné hodnoty poukazovat i na problémy serveru.

Červené svislé čáry
Ztráta packetů, z důvodu špatného připojení. Počet červených čar viditelných na lagometru lze redukovat příkazem "packetdup". Napiš do konzole /cl_packetdup 0-5, čím více červených čar, tím vyšší by měla být hodnota v rozmezí 0-5. Tento problém nastává z důvodů chybujícího připojení k internetu (nejčastěji v případě wi-fi) a také může být způsoben špatným připojením samotného serveru.

Žluté a zelené svislé čáry
Tento jev je velmi vyjímečný, pokud k němu dochází, můžeš mít např. zavirovaný počítač.

Zelená vodorovná čára
Tvůj ping. Čím tenčí, tím nižší ping máš. Pokud vyskakuje nahoru, máš výkyvy v pingu (odezva mezi serverem a Tvým počítačem), takže opět nejčastěji méně kvalitní připojení k internetu.
Posted by: Growsitch
Valid HTML 4.01 Transitional © 2006 by .:Growsitch:. Valid CSS